مازندهاست | خدمات میزبانی وب

رفع مشکل حرف بزرگ بعد از آپاستروف

همان‌طور که در مقاله قبلی گفتیم، در صورتی که از تابع title() برای تغییر کاراکترها استفاده کنیم و اگر در متن از کاراکتر ' یا آپاستروف استفاده کرده باشیم، مشکلی که به وجود می‌آید این است که حرف بعد این کاراکتر هم capitalize می‌شود. مثال قبلی را دوباره ران می‌کنیم تا مشکل را ببینیم:

Python
desc = ('hello everyone, my name is saeed and i\'m glad to meet you there. let\'s learn python together in this website. be happy :)')
print (desc.title())

خروجی:

Code
Hello Everyone, My Name Is Saeed And I'M Glad To Meet You There. Let'S Learn Python Together In This Website. Be Happy :)

روش رفع مشکل

برای رفع این لازم است ماژول string را به برنامه خود اضافه کنیم. ماژول‌ها را با لغت کلیدی و رزرو شده import می‌توانیم فراخوانی کنیم.
این کد را باید به ابتدای برنامه خود اضافه کنیم.

Python
import string

حالا ماژول string را به برنامه خود اضافه کردیم و می‌توانیم از متدها و اشیائی که در این ماژول تعریف شده استفاده کنیم.

Python
import string
desc = string.capwords ('hello everyone, my name is saeed and i\'m glad to meet you there. let\'s learn python together in this website. be happy :)')
print (desc)

خروجی:

Code
Hello Everyone, My Name Is Saeed And I'm Glad To Meet You There. Let's Learn Python Together In This Website. Be Happy :)

جزئیات کامل در خصوص ماژول string و متدهایی که این ماژول می‌پذیرد را در داکیومنت سایت پایتون به این لینک می‌توانید مطالعه کنید.